تعمیرات لپ تاپ در اصفهان و 10 نکته درباره نمایندگی مجاز

همه چیز درباره تجربه بهترین تعمیر لپ تاپ

امروز اینجا هستیم تا بهترین مرکز تعمیرات لپ تاپ در اصفهان و یا نمایندگیهای مجاز را به شما معرفی کنیم. آیا شما صاحب یک لپ تاپ یا نوتبوک میان رده ، کروم بوک یا لپ تاپ گیمینگ هستید ؟ اگر دستگاه شما دچار نقص شده یا فقط حدس می زنید ایراد سخت افزاری یا نرم افزاری وجود دارد ما بهترین راه حل عیب یابی لپ تاپ و تعمیر آنرا به شما معرفی می کنیم.

در ابتدا بهتره بدانید که انتخاب یک مرکز مجاز و معتبر تعمیر لپ تاپ در اصفهان و مراجعه به نمایندگی معتبر و دارای سابقه درخشان ( مانند نمایندگی لنوو در اصفهان ) که به کاهش ریسک تعمیر کردن و هزینه ها نیز توجه می کند خیلی اهمیت دارد و در این مقاله نیز فرقی نمی کند شما چه دستگاهی دارید، انواع مک بوک نیز گاهی دچار ایراد می شود و به عیب یابی مرحله به مرحله و تعمیر تخصصی نیاز دارد، پس با دیجیباران همراه باشید که بهترین راه حل ها را باهم بررسی کنیم.

1- آیا واقعا مشکل از لپ تاپ است؟!

اگر قصد مراجعه به یکی از مراکز و تعمیرگاه لپ تاپ در اصفهان را دارید ابتدا مطمئن شوید که آیا لپ تاپ شما واقعا ایراد دارد؟! چون احتمال اینکه مشکل از خود لپ تاپ نباشد نیز وجود دارد. پس مشکلات اول از همه به عیب یابی دقیق نیادارد.

نمایندگی و تعمیرات لپ تاپ در اصفهان

درباره عیب یابی لپ تاپ ( Laptop troubleshooting )

عیب یابی یکی از مهم ترین مراحل تعمیر لپ تاپ است. اینکه به مرکز تعمیرات لپ تاپ در اصفهان مراجعه کنید یا خیر به نتایج تست های اولیه بستگی دارد. در برخی از مواقع ممکن است مشکل از کار افتادن لپ تاپ از لوازم جانبی آن باشد؛ مثلا سیم برق آداپتور برق، خود آداپتور شارژر برق یا باتری لپ تاپ ایراد داشته باشد. 

کاری که از دست شما بر می آید :

ابتدا سلامت تجهیزات را بررسی کنید. بطور مثال : کابل و اتصالات برق را مورد بررسی قرار دهید. اگر احساس می کنید به ایرادات بزرگ تری برخورد کرده اید برای رفتن به مرکز تعمیرات برنامه ریزی کنید.

در مواقعی که دمای لپ تاپ بالا رفته و یا سیستم روشن شده و بعد از چند ثانیه خاموش می شود از اقدامات خود سرانه بپرهیزید.

چرا حتما به مراکز معتبر برویم ؟!

نمایندگی ها یا مراکز تعمیرات لپ تاپ در اصفهان معمولا سیستم را بررسی کرده و فقط زمانی که مطمئن باشند لپ تاپ به تعمیر  اساسی نیاز دارد دستگاه را باز نموده و مشکل قطعی و هزینه تعمیر لپ تاپ را به شما اعلام می کنند.

البته همیشه لازم نیست دستگاه شما حتما دچار ایراد شده و از کار بیفتد تا به تعمیرگاه مراجعه کنید بلکه سرویس دوره ای برای افزایش عمر و کارائی سخت افزار و نرم افزار نیز یک دلیل موجه برای مراجعه به تعمیرگاه است. تکنسین های متعهد معمولا درباره سرویس های دوره ای با شما صحبت می کنند.


حالت های مختلفی برای روند تعمیرات وجود دارد

اگر پس از بررسی مشخص شود که رایانه شما به تعمیر نیاز دارد یک حداقل و حداکثر برای هزینه ها و مدت زمانی که روند اشکال زدایی به طول خواهد انجامید، اعلام خواهد شد. چرخه اشکال زدایی میتواند یکی از این سه حالت زیر باشد

حالت اول : اگر مشکل لپ تاپ جزیی باشد و تعمیرگاه لپ تاپ در اصفهان ، تایم کافی داشته باشد از شما درخواست می کند تا چند لحظه منتظر بمانید و ایراد را رفع می کند و هزینه کی از شما دریافت خواهد کرد. انصاف در تعمیرات یک گام مهم در برند سازی یک مرکز خدماتی خوب است. 

در حالت دوم: ممکن است دستگاه نیاز به عیب یابی های دقیق تری داشته باشد. یا اینکه تعمیرکار با همان نگاه اول بتواند ایراد را تشخیص داده و می داند که رفع مشکل لپ تاپ برای تهیه و یا تعویض قطعه به زمان بیشتری نیاز دارد. در این حالت دستگاه پارک خواهد شد تا نوبت آن فرا رسد.

حالت سوم : ممکن است به این دلیل که هزینه آن منطق اقتصادی نداشته و یا احتمالا قطعه آن هرگز گیر نمی آید سیستم قابل تعمیر نباشد . در مواقعی که تعمیر گاه به شما اعلام می کند لپ تاپ از رده خارج شده است حداقل برای یک بار به تعمیرگاه دیگر نیز مراجعه کنید، مگر اینکه به آن مرکز اطمینان 100% داشته باشید.

تعمیرات لپ تاپ در اصفهان به طور خود سرانه

تعمیرگاه خوب چگونه دستگاه شما را بررسی کرده و ایراد آنرا رفع می‌کند؟

برخی از ایرادات بسیار شایع هستند مانند : روشن نشدن سیستم – تصویر نداشتن – شنیده شدن صدا از هارد دیسک – عدم شناسائی صحیح قطعات – بوق ها و انواع کد خطای بایوس – صفحه آبی مرگ – شارژ نشدن باطری – کارنکردن آداپتور و شارژر لپ تاپ – هنگ کردن رایانه و یا دمای بالا تر از 60 درجه برای لپ تاپ و مشکلات این چنینی وجود دارد که رایانه را از کار می اندازد. عیب یابی دقیق از مهم ترین مراحل تعمیرات است.

یک مرکز تعمیرگاهی خوب ، میتواند مشکلات را به طور دقیق شناسایی کند و راه حل مناسب را اجرا کند

ارائه مشاوره به مشتری

پس از اینکه منبع مشکل پیدا شد ” تعمیرکار به عنوان یک مشاور” شما را راهنمایی میکند تا با بهترین انتخاب روبرو شوید. اگر یک راه حل ارزان ، سریع و مطمئن وجود داشته باشد اطلاع داده میشود تا دستگاه شما با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن تعمیر گردد و یا لپ تاپ هایی که تعمیر آنها کاری عبس و بیهوده هست از رده خارج می شوند.

یک تعمیرکار اصفهانی خوب یعنی بهترین راه حل و حتی بهتر از نمایندگی های رسمی تعمیرات نوت بوک در اصفهان!

تعمیرات یعنی رفع همیشگی ایرادات :

برای رفع مشکل لپ تاپ چند راه حل وجود دارد که بنابر ایراد دستگاه، راه حل مناسب انتخاب شده و اجرا می شود. به طور مثال : ممکن است کمی گرد و غبار – رطوبت یا براده آهن برای لپ تاپ دردسر ایجاد کرده باشد. برخی از این مشکلات با سرویس حل می شود، یا اینکه احتمالا لازم است تعمیر اساسی مثل : تعویض مادربرد – بررسی و ریبال کردن چیپ گرافیک ( GPU ) انجام شود.

روند صحیح تعمیر به مشکل لپ تاپ بستگی دارد و یک تعمیرکار خوب، صاحب دستگاه را با همه شرایط و هزینه ها آشنا کرده تا مراجعه کننده، شرایط را آگاهانه بپذیرد.


تعمیرات تخصصی لپ تاپ در اصفهان شامل کدام خدمات است ؟

به طور مثال برخی از مشکلات مثل بالا نیامدن ویندوز به نرم افزار ها و یا فایل های راه انداز مرتبط است اما در برخی از موارد خطاهای بوت شدن به مشکلات بدسکتور هارد و یا خطاهای رم مربوط می شوند. بنابر مشکل پیش آمده ممکن است لپ تاپ شما به یکی از خدمات سخت افزاری یا نرم افزاری نیاز پیدا کند.

عیب یابی توسط کاربر معمولا حدس و گمان است و بهتر است تشخیص راه حل دقیق رفع مشکل را به تعمیرکار بسپارید. اینجا چند مورد از سر فصل های مراکز تعمیر لپ تاپ اصفهان را برای شما لیست کرده ایم و درباره آنها توضیحات مفیدی وجود دارد.

مشکلات سخت افزار لپ تاپ

مشکلات سخت افزار لپ تاپ معمولا به علت نوستان برق ، صربه خوردن دستگاه و یا عمربالای لپ تاپ ایجاد می شوند. انواع عیوب لپ تاپ ممکن است در ظاهر مشخص باشند ولی برخی از ایرادات مانند خاموش شدن لپ تاپ ممکن است دلیلی داشته باشد که نشانه و عیب ظاهری ندارد.

یک مرکز مجهز با تجهیزات کارگاهی کامل می تواند با انواع تسترهای سخت افزاری و نرم افزاری به عیب یابی دقیق دستگاه شما بپردازد. مهم ترین مشکلات لپ تاپ معمولا به ایرادات آداپتور و باتری – مشکلات نمایشگر و یا عیب مادربرد مربوط است.

تعمیر مادربرد لپ تاپ در اصفهان

مشکلات مادربرد ممکن است با اختلالات کوچکی همراه باشد یا اینکه لپ تاپ شما را بطور کل از کار بیندازد. با توجه به اینکه همه قطعات اصلی، روی مادربرد سوار شده و از طریق مادربرد با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند سلامت این قطعه از اهمیت خاصی برخوردار است. برخی از مشکلات با عیب یابی جزئی مثل تست ولتاژ قابل شناسایی و رفع شدن است اما بسیاری از مشکلات مادربرد نیاز به بررسی های دقیق تر دارند.

نمایندگی لپ تاپ در اصفهان تعمیر مادربرد

عیب یابی و تعمیرات مادربرد لپ تاپ در اصفهان شامل این موضوعات کاری است: 

 • بررسی و عب یابی تخصصی مادربرد
 • تست اتصالات و مدار مادربرد
 • بررسی آبخوردگی یا اتصال کوتاه
 • بررسی و تست سلامت فازها و تعویض چیپ گرافیک ( G.P.U )
 • رفع مشکلات لحیم سردی
 • ترمیم قطعی مدار

تعمیر و تعویض قاب و بدنه

مشکلات قاب لپ تاپ یکی از آن ایراداتی است که نه تنها ظاهر دستگاه را ناخوشایند می کند بلکه ایرادات فنی نیز برای آن ایجاد می نماید. یکی از مهم ترین قسمت های قاب که دچار آسیب می شود معمولا به جای پیچ ها و یا پیم های قاب ها ارتباط دارد. برخی از افراد تصور میکنند برای تعویض قاب باید حتما به نمایندگی لپ تاپ در اصفهان مراجعه کنند اما سایر تعمیرگاه ها ممکن است بتوانند قاب مناسب را در اختیار شما قرار دهند. به هر حال ، خدمات تعمیرات قاب لپ تاپ در اصفهان شامل این موارد است: 

 • جوش پلاستیک قاب و بدنه لپ تاپ
 • ترمیم ترک ها و شکستگی قاب کف یا سایر پنل های لپ تاپ
 • رفع مشکل و جوش لولا و درب انواع لپ تاپ
 • جوش پلاستیک قاب و رفع شکستگی جای پیچ ها
 • رفع سایر ایراداتی که بدنه را ضعیف کرده است.

تعمیر باتری لپ تاپ در اصفهان

تعمیر باتری لپ تاپ یکی از دغدغه های کاربران آن است. کسانی که لپ تاپ را جایگزین کامپیوتر رومیزی کرده و یا هر جایی که مشغول کار هستند به برق دسترسی دارند معمولا دغدغه خاصی بابت از کار افتادن باتری ندارند. اما افرادی مثل داشنجویان و مهندسین به طور مدام به باتری نیازمند هستند.

آیا باتری لپ تاپ تعمیر می شود

به طور کلی می توان گفت که باتری  لپ تاپ از نظر صرفه اقتصادی قابل تعمیر نیست مگر آنکه دچار قطعی و ایرادات جزیی شده باشد. در سایر مشکلات مانند خرابی سلول های 18650 ، مسئله تعمیر باتری لپ تاپ منطقی به نظر نمی رسد. نه تنها در اصفهان بلکه در هیچ کجای دنیا معمولا دست به تعمیر باتری نمی زنند.

اگر این موضوع را از یک خبره فعال در زمینه تعمیرات لپ تاپ در اصفهان بپرسید نیز همین پاسخ را دریافت خواهید کرد زیرا سلول های باتری فرسوده می شود و پس از مدتی از کار می افتند. به شما توصیه می کنم باتری را تعویض کنید.

 راهنمای خرید باتری لپ تاپ 

رفع مشکلات لولای لپ تاپ

وقتی متوجه می شوید لولای شما به اندازه کافی محکم نیست و یا حتی بیش از حد محکم به نظر می رسد و اگر حس می کنید که باز و بسته کردن درب لپ تاپ از حالت عادی خارج شده لطفاا این موضوع را حتما جدی بگیرید! اشکال در لولا می تواند به فلت تصویر و حتی نمایشگر شما آسیب برساند. حتی ممکن است جای پیچ ها شکسته باشد و لولا به خوبی کار کند! لطفا برای تعمیر یا تعویض لولا درب لپ تاپ به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

تعمیر السیدی و نمایشگر لپ تاپ در اصفهان

لپ تاپ به عنوان رایانه قابل حمل در معرض آسیب های گوناگون قرار دارد. یکی از بخش هایی که زیاد دچار مشکل می شود مربوط به نمایشگر است. در بسیاری از موارد دیده شده است که نمایشگر لپ تاپ تصویر ندارد و علت ان یک ترک بسیار ریز است که با چشم برای کاربر قابل مشاده نبوده است. عیب یابی و تعمیر نمایشگر شامل این موارد است:

 • تعویض پنل های شکسته ( LCD – LED )
 • رفع مشکلات های ولتاژ دستگاه
 • رفع مشکلات نور صفحه نمایش
 • بر طرف کردن ایرادات مربوط به کابل و فلت تصویر

راه حل های ساده رفع مشکلات نمایشگر

در مواقعی دیده شده که مشکل تصویر نداشتن لپ تاپ به علت کم شدن نور صفحه نمایش است و کاربر برای باز کردن لپ تاپ اقدام نموده و نمایشگری که به تعویض نیاز نداشته را دچار شکستگی اساسی نموده. ما توصیه می کنیم. عیب یابی و رفع مشکلات تصویر لپ تاپ را به یک تعمیرکار مجرب در مراکز خدماتی یا نمایندگی لپ تاپ در اصفهان بسپارید چون دلایل مختلفی وجود دارد که به اختلالات تصویر منتهی شده و هیچ ربطی به خود السیدی ندارد.

تعمیرات و مشکلات نرم افزاری لپ تاپ

رفع مشکلات با موضوع نرم افزار یکی از حساس ترین مباحث برای تعمیر نوت بوک یا لپ تاپ شما است و اینجا چند نکته مهم برای شما نوشته ام که بهتر است هنگام مراجعه به تعمیرگاه حتما به این موارد دقت کنید

تعمیرات نرم افزار لپ تاپ در اصفهان

برخی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ معمولا صدماتی را به کسب و کار ما وارد می کند که تا چند برابر اشکالات سخت افزاری  می توانند به اقتصاد و کسب و کار شخصی ما آسیب برساند. یکی از مواردی که حتما باید قبل از ورود به تعمیرگاه لپ تاپ به آن توجه کنید مربوط به اطلاعات شخصی ، فایلهای محرمانه و یا رمز های عبور است.

برخی دیگر از اطلاعات مانند رمز های ورود به حساب بانکی و یا حساب جیمیل از جمله مواردی هستند که باید در حفاظت از آنها دقت کنید و به هنگام مراجعه به مراکز تعمیراتی ، اهمیت و امنیت اطلاعات حساس را جدی بگیرید.

تعدادی از این فایل ها مانند عکس های خانودگی برای ما جنبه شخصی دارد و لو رفتن آن برای ما ناراحتی های روحی و روانی را در پی دارد. 

یک سری از اطلاعات مهم مانند رمز های عبور کیف پول اکترونیکی وجود دارد که لو رفتن آنها دردسرهای جدی را برای شما ایجاد میکند و یا باعث از دست رفتن سرمایه شما خواهد شد. پس هنگام مراجعه به هرکدام از مراکز تعمیرات لپ تاپ در اصفهان حتما این نکات امنیتی را در نظر داشته باشید.

نصب ویندوز در اصفهان

نصب ویندوز مناسب با لپ تا یکی از دغدغه های کاربران است. ویندوز 11 یکی از جدیدترین سیستم عامل هایی است که توسط مایکروسافت عرضه شده اما کماکان بسیاری از کاربران ویندوز 10 را انتخاب می کنند. ما برای دستگاه های قدیمی توصیه نمی کنیم که از ویندوزهای جدید استفاده کنید. برای بسیاری از لپ تاپ های قدیمی بهتر است از ویندوز 7 یا 8 استفاده کنید. در ادامه دو آموزش ویدیوئی نصب ویندوز را برای شما قرار داده ام . در این آموزش ها نصب ویندوز با DVD و نصب ویندوز از فلش آموزش داده شده است.

سیستم مناسب برای نصب ویندوز 11

ویندوز یازده جدیدترین سیستم عامل ارائه شده شرکت مایکروسافت است که بروز رسانی های گرافیکی و رابط کاربری جدید آن نظر بسیاری از کاربران را به خودش جلب نموده است. سیستم مناسب برای ویندوز 11 شامل این موارد است
پردازنده: 1 گیگاهرتزی و دو هسته ای یا بیشتر ( نسل هفتم اینتل به بعد ) و پشتیبانی از 64 بیت
حافظه رم: 4 گیگابایت و یا بیشتر ( ترجیحا DDR4 )
حافظه: 64 گیگابایت فضای خالی ( ترجیحا اس اس دی ) جهت نصب ویندوز 11 در یکی از درایو ها
کارت گرافیک: حداقل باید با نسخه 12 دایرکت اکس (DirectX) سازگاری داشته باشد
سفت افزار / فریمور: UEFI
تی پی ام: Trusted Platform Module نسخه 2
نمایشگر: رزولوشن 720p ( حداقل 2015 به بعد )

مواظب امنیت و اطلاعات خودتان باشید!

اطلاعات بسیار مهمی در حافظه کش مرورگر کروم ما ذخیره می شود که از لو رفتن آنها غافل هستیم. فرض کنید که شما لپ تاپ خودتان را برای نصب نرم افزارهای گرافیکی به یک مرکز تعمیرات لپ تاپ ایسوس در اصفهان سپرده اید. این شرکت به شما اعلام می کند که لپ تاپ شما ایراداتی دارد که رفع آنها یک هفته طول می کشد!! ابتدا تعجب می کنید اما اگر شما یک چهره معروف و سرشناس هستید حتما مراقب باشید

گوگل برای همه

اگر حساب کاربری جیمیل شما در مرورگر کروم لپ تاپ و گوشی موبایل به طور هم زمان باز باشد، افراد می توانند از حواس پرتی شما سو استفاده نموده و در طول این یک هفته از تمام سوابق عبور مرور شما آگاه شوند. پس رعایت حریم شخصی و امنیت اطلاعات در مرکز تعمیرات بسیار اهمیت دارد.

مواردی مانند کش مرورگر را پاک کنید و از حساب کاربری خارج شوید اما قبل از این کار باید حتمن از رمزهای ذخیره شده در مروگر ، پشتیبان تهیه کنید.

هنگام مراجعه برای خدمات نرم افزاری لپ تاپ حتما از فایل ها و اسناد موجود در دستگاه خصوصا آنهایی که در درایو C و پوشه دانلودها وجود دارد نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بهترین تعمیرگاه یا نمایندگی لپ تاپ اصفهان کجاست؟

یک وب سایت خدماتی با نام سنجاق وجود داره که ده ها تعمیرکار و تعمیرگاه لپ تاپ و کامپیوتر در اصفهان وسایر شهرهای ایران توی این سایت ثبت نام کرده اند. شما میتونید با نصب اپلیکیشن سنجاق وارد بخش تعمیرکاران سنجاق بشید و مشکل دستگاه خودتون را مطرح کنید سپس تعمیرکاران اعلام آمادگی می کنند.درضمن داخل این اپلیکیشن میتونید درباره هزینه تعمیرات لپ تاپ سوال کنید و قیمت ها را استعلام گرفته و مقایسه نمائید.

با به روز نگه داشتن برنامه ها و نرم افزارهای لپ تاپ می توانید از دستگاهی پر سرعت تر استفاده کنید. ویندوزهای قدیمی و یا سیستم عامل هایی که در اثر خاموش شدن ناگهانی به اشکالات نرم افزاری دست و پنجه نرم می کنند احتمالا همین امروز یا شاید در چند روز آینده کاملا از کار می افتد. برخی از مشکلات نرم افزاری هرگز جدی گرفته نمی شوند اما به طور ناگهانی فاجعه ای را رقم می زنند. 

هنگام مراجعه به تعمیرگاه حتما به شرایط گارانتی توجه کنید. اگر لپ تاپ خود را تازه خریده اید و یا حتی لپ تاپ استوک شما توسط فروشگاه یک ماه ضمانت شده است قبل از انجام تعمیرات روی دستگاه ؛ این کار را با گارانتی دهنده هماهنگ کنید زیرا بسیاری از دستکاری ها گارانتی لپ تاپ شما را باطل خواهد کرد حتی اگر نرم افزاری باشند!

مشکلات و دردسرهای بزرگ لپ تاپ های کارکرده

لپتاپ هایی که بیش تر از 3 سال از عمر آنها گذشته به سرویس دوره ای نیاز دارند و معمولا وقت تعویض باتری آنها رسیده است اما دستگاه هایی که بیش از 5 تا ده سال از عمر انها گذشته جزو دستگاه های فرسوده به حساب می آِد و اگر هنوز مشکلاتی مانند نوسانات برق یا از کار افتادن چیپ گرافیک نفس دستگاه را نبریده ؛ به هرحال کاربران را با مشکلات گاه و بی گاه مانند : هنگ کردن – صفحه آبی مرگ و مشکلات اساسی تر مانند بالا بودن دما درگیر می کنند. از همین رو من توصیه می کنم که برای خرید لپ تاپ دست دوم هرگز به سراغ دستگاه های نسل ششم به قبل نروید.

چند مورد از علایم و دلایل مشکلات شایع را بررسی می کنیم

اگر بخواهیم مشکلات و ایرادات لپ تاپ را بصورت اجمالی بررسی کنیم کار سختی نیست اما کمی پیچیده است. ایرادات هر رایانه معمولا یک یا چند منبع دارد که در دسته مشکلات نرم افزار و‌‌ یا سخت افزار قرار می‌گیرد که آن را روند بررسی لپ تاپ را عیب یابی می نامند.

عملکرد آهسته: با گذشت زمان، لپ‌تاپ‌ها به دلیل انباشته شدن فایل‌های ناخواسته، تضادهای نرم‌افزاری و سخت‌افزار قدیمی، سرعت خود را کاهش می‌دهند. برای رفع این مشکل، دیسک را پاکسازی کنید، برنامه های استفاده نشده را حذف کنید و به روز رسانی ها را روی سیستم عامل و درایورهای خود اجرا کنید.

گرمای بیش از حد: لپ‌تاپ‌ها به دلیل تجمع گرد و غبار در فن‌ها، تداخل نرم‌افزاری و استفاده با شدت بالا می‌توانند بیش از حد گرم شوند. برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد، لپ تاپ خود را روی یک سطح سخت و صاف نگه دارید، فن ها را به طور منظم تمیز کنید و برنامه های غیر ضروری را در هنگام استفاده زیاد ببندید.

مشکلات عمر باتری: لپ‌تاپ‌ها ممکن است به دلیل تداخل نرم‌افزاری، درایورهای قدیمی و استفاده زیاد، مشکلات عمر باتری داشته باشند. برای بهبود عمر باتری، تنظیمات برق را تنظیم کنید، روشنایی صفحه را کاهش دهید، و برنامه های غیر ضروری را حذف کنید.

صفحه آبی مرگ (BSOD):

BSOD یک خطای حیاتی سیستم است که می تواند به دلیل مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری رخ دهد. برای رفع BSOD ، اسکن ویروس را اجرا کنید، درایورهای خود را به روز کنید و مشکلات سخت افزاری را بررسی کنید.

مشکلات نمایش ( laptop no screen )

مشکلات نمایش در لپ تاپ ها می تواند به دلیل قدیمی بودن درایورها، مشکلات سخت افزاری و تداخل نرم افزاری باشد. برای رفع مشکلات نمایشگر، درایورهای خود را به روز کنید، اتصالات شل را بررسی کنید و اسکن ویروس را اجرا کنید.

مشکلات صدا: مشکلات صدا در لپ تاپ ها می تواند به دلیل قدیمی بودن درایورها، مشکلات سخت افزاری و تداخل نرم افزاری باشد. برای رفع مشکلات صدا، درایورهای خود را به روز کنید، اتصالات شل را بررسی کنید و اسکن ویروس را اجرا کنید.

مشکلات اتصال وای فای: مشکلات اتصال وای فای می تواند ناشی از درایورهای قدیمی، تداخل نرم افزاری و سیگنال های ضعیف باشد. برای بهبود اتصال Wi-Fi، درایورهای خود را به روز کنید، تنظیمات Wi-Fi را تنظیم کنید و لپ تاپ خود را به روتر نزدیک کنید.

در نتیجه، مشکلات رایج لپ تاپ را می توان با انجام تعمیر و نگهداری منظم، به روز رسانی درایورها و اجرای اسکن ویروس برطرف کرد. اگر مشکلات همچنان ادامه داشت، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید تا از آسیب بیشتر به دستگاه خود جلوگیری کنید.

یافتن دلیل مشکل لپ تاپ ، مراحل تعمیرات را آسان کرده و هزینه تعمیرات لپ تاپ را مشخص می کند.  البته مشکل معمولا از یک قسمت خاص و مشخص نشات می گیرد یا  در برخی مواقع ممکن است دارای علت گنگ باشد که از نظر ظاهری نامشخص است و روی سایر بخش ها و قسمت ها اثر می گذارد. مثلا ممکن است از لپ تاپ شما صدایی به گوش برسد که تصور کنید صدای فن است اما در اصل ایراد از هارد دیسک باشد.

چند مشکل وجود دارد که کاربران با نواع آن درگیر هستند. در ادامه این مقاله؛ رایج ترین مشکلات دردسر ساز انواع رایانه های قابل حمل : ایسوس – لنوو – ایسر – دل – سامسونگ و غیره را برای شما لیست نموده ایم. شما می توانید این موارد را بررسی کنید.

 • به دستگاه برق نمی رسد.
 • بایوس یا تنظیمات آن ایراد دارد.
 • راه انداز به درستی کار نمی کند یعنی هارد دیسک یا حافظه اس اس دی شناسایی نمی شود .
 • یک قطعه مانند : کلید پاور یا جک اتصال شارژر دچار ایراد شده.
 • یکی از قطعات اصلی مانند : آداپتور – باتری – نمایشگر – مادربرد یا سایر قطعات از کار افتاده و نیاز به تعمیر دارد. 
 • شارژ نشدن باتری

مشکلات روشن نشدن مربوط شارژ و باتری لپ تاپ خیلی شایع است به این بخش دقت کنید: انرژی مورد نیاز مدار از دو طریق تامین می شود، یا به طور مستقیم و به کمک آداپتور و شارژر برق  و یا به وسیله باتری دارای شارژ . اگر لپ تاپ شما روشن نمی شود ، ابتدا برق و باتری را جدا نموده ، کلید روشن شدن را 15 ثانیه نگه داشته و سپس هرکدام از این روش ها را بطور جداگانه امتحان کنید.

IFIXIT
 • مشکلات باتری و یا قطعی سیم شارژر برای روشن شدن رایانه دردسر ایجاد می کند. اگر لپ تاپ شما روشن نمی شود ابتدا سلامت آداپتور شارژر و باتری را بررسی کنید.
 • مواردی که به قطعات داخلی لپ تاپ مربوط هست را باید یک نمایندگی یا مرکز تعمیرات لپ تاپ در اصفهان باید رایانه را بررسی کند.

باتری خراب می شود و یا از کار می افتد!

لپ تاپ از انوع باتری لیتیومی – یون لیتیوم – لیتیوم پلیمر استفاده می کند – احتمالا سیکل شارژ دچار خطا شده است – یا چرخه شارژ به اتمام رسیده. شاید باتری نیاز به خرید و تعویض دارد. یا اینکه در زمان روشن نشدن رایانه فقط سیم برق آداپتور شارژر قطع شده و باید عوض شود. ممکن است سیم خروج آداپتور از کار افتاده باشد و شما به کابل تعویضی شارژر لپ تاپ نیاز داشته باشید

تعمیرلت لپ تاپ اصفهان برای تعمیر باتری

توصیه ما خرید و تعویض شارژر اورجینال است. یا حداقل یکی از محصولات دلتا را انتخاب کنید . فقط به ولتاژ و آمپر آداپتور دقت کنید : مثلا انواع شارژر 19 ولت یا 19.5 ولت را بطور دقیق انتخاب کنید. ترجیحا توان خروجی آداپتور جایگزین را با شارژر اصلی تطبیق دهید. در ادامه به سوکت و کانکتور اتصال، دقت کنید.

دستگاه روشن می شود اما صفحه نمایش تصویر ندارد ؟

ابتدا بررسی کنید که چراغ های مربوط به آداپتور و پاور در چه حالتی هست !؟ اختلالات آنها خبر از مشکل در اجزاء منبع تغذیه می دهد . اگر مشکلی نیست ادامه دهید. تنظیمات بایوس باید بررسی شود تا مطمئن باشید همه قطعات به درستی شناسایی شده. پس از آن بهتره نمایشگر را به وسیله نور چراغ بررسی کنید ؛ شاید فقط تنظیم نور صفحه دچار ایراد است و باید توسط تنظیمات ویندوز اصلاح شود. اما اگر ترک یا شکستگی مشاهده کردید حتما به فکر تعویض نمایشگر باشید.

تعمیر السیدی لپ تاپ در اصفهان

اگر ترک های ریز یا اساسی در قاب و بدنه یافت شد یا مشکلات لولا را مشاهده می کنید، برای جلوگیری از آسیب های بیشتر و کاهش صدمات، حتما در اسرع وقت ، قطعات معیوب را توسط مراکز معتبر یا نمایندگی لپ تاپ در اصفهان ؛ تعویض نمائید.

لپ تاپ روشن می شود اما مشکل دارد

شاید مشکل هنگ کردن به علت سنگین بودن ویندوز 10 برای سخت افزار اتفاق افتاده باشد. در این هنگام شما با خرید و جایگزینی حافظه اس اس دی می‌توانید مشکل لپ تاپ را رفع کنید خرید و ارتقای حافظه رم نیز مفید است. تعمیرگاه مجرب و یا نمایندگی معتبر ایسوس – لنوو – ایسر – دل – اچ پی – سامسونگ و یا سایر تولید‌ کنندگان لپ تاپ می توانند با بررسی و عیب یابی دقیق به طور موشکافانه ای ایراد را پیدا کرده و هزینه دقیق را اعلام کنند

اگر صداهای عجیب می شنوید این مورد ار بررسی کنید

آیا از رایانه صدای بوق شنیده می شود ؟ این یک کد خطای سخت افزاری برنامه P.O.S.T است و باید تعمیرکاران دستگاه را بررسی کنند. منبع برخی از صداهای عجیب تر مانند: شنیده شدن صدای تیک تیک از هارد دیسک است. در این هنگام برای تعمیرات هارد لپ تاپ در اصفهان به تعمیرگاه مراجعه کنید. اگر لپ تاپ را روشن می کنید و دورفن بطور ناگهانی افزایش یافت ، سیستم را خاموش کرده و ادامه ندهید.

لپ تاپ بیش از حد گرم می شود

اگر رایانه بیش از حد داغ می شود ایراد از سیستم همرفت است. شاید فن داخل لپ تاپ ضعیف شده و نیاز به خرید و جایگزین کردن فن معیوب با یک فن اورجینال و سالم هست. قبل از تعویض فن لطفا بررسی کنید که اگر منافض روج هوا یعنی پره های هیت سینک مسدود شده و یا گاز لوله مسی انتقال حرارت ، تخلیه شده است آنگاه هرچه زودتر برای خرید و تعویض قطعات و مطعلقات خنک کننده اقدام کنید.

داغ شدن لپ تاپ

چند توصیه برای سالم نگه داشتن دمای لپ تاپ

 • مسیر ورود و خروج هوای فن لپ تاپ را باز نگه دارید.
 • پره های فلزی داخل لپ تاپ ( معمولا سمت چپ ) بررسی کنید که مسدود نشده باشد.
 • برای سلامت بهتر لپ تاپ های دارای گرافیک قوی از فن خنک کننده ( کول پد ) استفاده کنید.

اگر دمای داخل لپ تاپ بیشتر از حالت استاندارد باشد به همه قطعات مثل اتصالات GPU  آسیب می رسد. دمای بالا می تواند عمر مفید باتری را تا حد محسوسی کاهش دهد.

برای جلوگیری از خراب شدن گرافیک لپ تاپ توصیه می کنم خصوصا از دستگاه های قدیمی ( علامت پنجره کلید منو استارت گرد است ) برای رندر کارهای گرافیکی استفاده نکنید.

سوالات پر تکرار کاربران


مراکز تعمیرات لپ تاپ در کجای اصفهان هستند؟!

مراکز تعمیرگاهی که خدمات در زمینه رایانه قابل حمل را ارایه می دهند عمدتا در بازار کامپیوتر اصفهان به آدرس : اصفهان خیابان کاشانی ابتدای خیابان طالقانی واقع شده است اما چند مرکز معتبر دیگر در سطح شهر به چشم میخورد

چگونه می توانم به تعمیرگاه اعتماد کنم؟!

وقتی به تعمیرگاهی مراجعه کردید می توانید با بررسی جواز کسب و مدرک فنی و گواهی مهارت تعمیرگاه از صحت و توانمندی آن اطمینان حاصل کنید. با جستجوی نام تعمیرگاه در گوگل احتمالا بتوانید نظر سایر مراجعان را بررسی کرده و دیدگاه آنها را مد نظر قرار دهید

لپ تاپ را در اصفهان تعمیر کنم یا برای تهران ارسال کنم

اینکه مرکز تعمیراتی اصفهان را انتخاب کنم یا دستگاه را برای تعمیر به تهران بفرستم یکی از سوالت پر تکرار کاربران است. در اصفهان چند تعمیرگاه معتبر وجود دارد که به انبار کاملی از قطعات نیز مجهز هستند. اگر قطعه مورد نظر لپ تاپ شما یافت نشد می توانید سپهر رایانه تهران و کامپیوتر افق تهران را در گوگل جستجو کنید

لپ تاپ ها و نوت بوک ها هر روز غیر قابل تعمیر تر از قبل می شوند

چند سال پیش خیلی راحت میشد کامپیوتر و لپ تاپ را با هم مقایسه کرد و گفت لبتاپ و کامپیوتر رومیزی کاملا شبیه هم هستند ولی امروزه داستان کاملاً فرق دارد با اینکه هنوز پایه و اساس کامپیوترها یکیه و مثلاً لپتاپ و کامپیوتر رومیزی هردو شامل پردازنده و حافظه دسترسی تصادفی ( رم ) هستند ولی داستان از جایی به بعد دیگه کاملا متفاوت شده.

این تصویر یک مک بوک باز شده است و فقط کافیست به نسبت مادربرد با اندازه کل دستگاه دقت کنید.

الان مدار کامپیوتر های رومیزی و رایانه های قابل حمل تا حدی متفاوت هستند که اصلا نمی توان آن ها را باهم مقایسه کنیم من دارم درباره soc ها صحبت می کنم. قبلاً توی یه مقاله مفصل درباره این تراش صحبت کردم اما اینجا می خوام بهتون بگم ربطش به تعمیرات چی هست. این تراشه در واقعی یک مدار مجتمع است که بخش پردازنده و رم توش خلاصه شده شما تصور کنید سر بقیه قطعات چی اومده. هر روز قطعات مختلف ( بیشتر از قبل ) خلاصه میشن تا جای بیشتری برای قطعات جدید تر باز کنند. خوب حالا وقتی که یه چیزی عیب کنه یا دچار ایراد بشه خودتون حدس بزنید تکلیف چی میشه؟! تصور کن که وای فای دستگاه از کار افتاده! مثلاً قبلا وای فای لپ تاپ آی سی یا تراشه جداگونه روی مدار بود ولی الان بخش وای فای قسمت دیگه باهم تو یه تراشه ادغام شدن. خوب حالا تکلیف ما چیه؟

آیا تا به حال فکر کردید ایرادات جزئی سیستم را چه جوری برطرف کنیم ؟ شاید با خودت بگی خوب این تراشه های جدید زیاد خراب نمیشه و تا اینجای کار داستان ما فلسفی شده…

پس به این نتیجه میرسیم که لپ تاپ ها دارند یه جوری درست میشن که خراب نشوند و تعمیر هم نمی شود. ایا اگر رایانه های قابل حمل کار افتادن کلا سیستم از دست میره و خوب حالا تکلیف چیه ؟!


 1. باید سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که با کاربری شما تناسب داشته باشد . به مثال برای ماین کردن حتی به قوی ترین لپ تاپ فکر نکن!!! یا مثلا اگه قراره از لپ تاپ توی محیط های صنعتی استفاده کنی دستگاهی بخر که متناسب استفاده محیط های صنعتی باشه

 2. سعی کن سیستمت رو از حرارت دور نگه داری تا عمر مفید قطعات افزایش پیدا کنه یا مثلاً با استفاده بهینه از باتری لپ تاپ عمر مفید باتری را افزایش دهید همه اینها مجموعه اقدامات هستند که ما را از تعمیرگاه ها دور نگه میدارد

بهترین تعمیرکاران لپ تاپ در کشور همسایه!

مردم کشور هند در ساخت و تعمیرات لپ تاپ بی نظیر هستند. آنها برای سالیان متوالی توانسته اند نقص لپ تاپ های تولید آمریکا و اروپا را به خوبی بررسی کنند. آنها دستگاه ها را به طور کامل کالبدشکافی میکردند و در ارائه راه حل واقعا بی نظیر بودند. هندوستان یکی از بهترین کشورهای آسیایی است که لپ تاپ تولید می کند و لپ تاپ های قدیمی را تعمیر می کند. بسیاری از اساتید و تعمیرکاران ایرانی از دانش هندوستان بهرمند می شوند و با مشاهده فیلم ها و آرشیو آموزش های کارشناسان هندی متخصصانی که دکترای تعمیرات لپ تاپ را دارند به بررسی مشکلات و رفع عیب پیچیده ترین لپ تاپ های جهان می پردازند.

هندوستان یک مرجع خوب و معتبر برای کسب دانش در زمینه تعمیرات لپ تاپ است. هندوستان همچنین در طراحی مدار رایانه و تلفن همراه یکی از برجسته ترین کشورهای آسیا است. اگر قصد فراگیری فنون و علوم تعمیر رایانه را دارید؛ هند می تواند یک مرکز معتبر باشد.

شما کاربران عزیزم

آرزو دارم هیچ وقت هزینه تعمیرات لب تاپ به شما تحمیل نشود. خیلی زود این مطلب را با مطالب مفید تری به روز رسانی می کنم واقعا ممنونم که این وب سایت را دنبال می کنید در آینده نچندان دور مطلبی درباره ارزش تعمیر لپ تاپ های قدیمی منتشر خواهم کرد.با تشکر


امیدوارم از این مقاله که درباره معرفی و بررسی بهترین مراکز تعمیرات لپ تاپ و نمایندگی لپ تاپ سونی در اصفهان و تعمیر لپ تاپ لنوو اصفهان و روند برخی از کارها نوشته بودم خوشتان آمده باشد. اگر سوال یا پیشنهادی دارید حتما در قسمت نظرات بیان فرمایید. با تشکر از توجه شما

دیجی باران
3 نظرات
 1. سلام بنده طاهری هستم لبتابه من یک لبتابه قدیمی مارک دل است و فکرشا نمیکردم اصلن کسی بخواهد تعمیر کنه ولی زنگ زدم آقای کدخدایی بسیار خب راهنمایی کردند و دست ایشان درد نکنه چونکه اصن لبتاب من سرعت نداشت دیر روشن می شد برای من زنگ زدند تماس گرفتند دفتر تعمیراتی و من را معرفی کردند و با اینکه حدود پونصد خرج من شد ولی راضی هستم الان سرعت دستگا خوب شده و مدلش هم دل اینسپایرن ۵۱۱۰ است و ممنونم از همه

 2. سلام وقت بخیر آیا لب تاب n552 برای رندر گرفتن از برنامه 3D مکس کافی است یا به گرافیک آسیب میزند؟ سپاس

  • درود جناب صابری اگرچه لپ تاپ های جدید خیلی پر قدرت هستند ولی بنده اصولا لپ تاپ و خصوصا مدلهای قدیمی را برای رندر گرفتن توصیه نمیکنم

پاسخ دهید

1 × 3 =

سبد خرید