چند راه حل برای خواب آرام و بدون کابوس

برای لذت بردن از خواب‌های آرام و جلوگیری از خواب‌های مزاحم و کابوس وار در طول شب، این برنامه ها را دنبال کنید، زیرا تغییر در برنامه روزانه منجر به فریب بدن می‌شود و آن فرد فکر می‌کند که از خستگی دائمی رنج می‌برد که این منجر به دیدن کابوس می‌شود.

1-تمرینات کششی به بدن شما کمک می‌کند تا آرامش داشته و استرس خود را از دست بدهید؛ هرچه فرد استرس کمتری داشته باشد، کیفیت خواب او بهتر می‌شود و احتمال خواب‌های بد او کمتر است.

2-گذراندن ده دقیقه در حمام گرم، قبل از خواب می‌تواند کیفیت خواب را بهبود ببخشد. دلیل این امر این است که حمام گرم به کاهش درجه حرارت بدن و تحریک روند خواب کمک می‌کند؛ بنابراین یک یا دو ساعت قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید.

3-مشاهده ماه قبل از خواب می‌تواند به شما کمک کند تا با درون خود ارتباط برقرار کنید، بین ماه و خواب رابطه ‌ای قوی وجود دارد؛ بنابراین اگر شب می‌توانید ماه را از طریق پنجره خود ببینید، حتما بیش از 10 دقیقه روی آن رصد و مدیتیشن کنید و اگر نمی‌توانید ماه را مستقیماً ببینید، می‌توانید از تصویر آن استفاده کنید.

4-افرادی که ویتامین B6 را قبل از خواب مصرف می‌کنند بهتر می‌توانند رویا‌های خود را بخاطر بسپارند و در هنگام خواب آرامش بیشتری داشته باشند؛ بنابراین برای بهبود کیفیت رویا‌های خود اسفناج یا آووکادو را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

بسیاری از افراد از کابوس و خواب بد رنج می‌برند که بر روحیه آن‌ها در طول روز تأثیر منفی می‌گذارد، زیرا این کابوس‌ها از استراحت و آرامش کافی فرد جلوگیری می‌کنند.

دیجی باران
از دیدن افکار شما خوشحال خواهیم شد

پاسخ دهید

یک + 15 =

سبد خرید