5 سرویس برتر گوگل | سرویس های گوگل برای همه

سلام روز و روزگارتون بخیر باشه . امروز قصد دارم در مورد برترین سرویس های گوگل برای همه ، براتون بنویسم. احتمالا روزی که لری پیج در حال توسعه گوگل بود، خودش هم فکر نمیکرد که یه روزی صاحب چنین امپراطوری بشه ! ! امروز میخام بخش اول مطلب : 5 تا از بهترین سرویس های گوگل را باهم آغاز کنیم. البته احتمالا 99 درصد از اونها  جلوی چشم شما هست.

به هرحال مجموعه ابزار ها  و خدمات گوگل به عنوان شاهکار های مهندسی حال حاضر از اهمیت خاصی برخورداره. لطفا بامن در دیجی باران همراه باشین تا باهم مقاله : گوگل برای همه را مرور کنیم ؛ تا درباره ابزارها و برنامه های GOOGLE بیشتر بدونیم.

شماره یک سرویس های گوگل : گوگل کیپ GOOGLE KEEP

گوگل نوت ! چرا گوگل نوت ؟! اگر توقع داشتید با سرویس جیمیل و یا گوگل درایو شروع کنم، انتظار شما بی ربط نیست. اما در ابتدا می خواهم درباره چیزی صحبت کنم که همه مردم و کاربران گوگل میتونند صبح خودشون را با اون آغاز کرده  و روز را به پایان برسونند.

شاید کمتر کسی به این ابزار گوگل توجه کرده باشه اما این ابزار یا نرم افزار در صف اول همه چیز قرارداره. گوگل برای همه یک ابزار فوق العاده به نام KEEP آماده کرده که به عنوان یه دستیار متنی و صوتی از طریق همه دیوایس های اندروید و یا دستگاه هایی که حساب جیمیل شما را در حال اجرا دارد قابل استفاده هست. اگر در حساب کاربری خودتون فعال هستید آدرس : keep.google.com شما را به سمت دفترچه یادداشت گوگل هدایت می کند.

شماره دو و رتبه یک سرویس های گوگل : مرورگر گوگل کروم GOOGLE Chrome

برای استفاده از فضای اینترنت به مرورگر نیاز داریم. گوگل برای همه کاربران اینترنت یکی از محبوب ترین مرورگر های دنیا به عنوان : گوگل کروم را ساخته و به رایگان در دسترس قرار داده است. گوگل کروم به طور پیش فرض روی سیستم عامل ANDROID وجود داره؛ زیرا اندروید متعلق به کمپانی گوگل هست. اما داستان برای ویندوز و مکینتاش کمی متفاوته! مایکروسافت و اپل برای سیستم عامل های خودشون از مرورگر های اختصاصی Microsoft Edge  برای ویندوز و Safari  برای مک ، استفاده می کنند.

شماره سه : پیام رسان جیمیل Gmail

یکی از بهترین سرویس های گوگل برای همه پیام رسان شرکت گوگل ( Gmail ) است که معمولا همه ما اون را می شناسیم. حتی اگر از این حساب به عنوان حساب کاربری مبداء استفاده نکرده باشید اما ممکنه بارها حساب جیمیل به را عنوان مقصد پیام های الکترونیکی در نظر گرفته باشید. حساب های الکترونیکی گوگل برای همه به عنوان یکی از پرطرفدار ترین پلتفرم های آنلاین ارسال و دریافت پیام مبتنی بر وب هست.

سرویس های گوگل جیمیل

بسیاری از کاربران سرویس های ارایه میزبانی وب برای گریز از ضعف های امنیتی Mail-Box وب سرویس ( HOST PANEL ) به ایمیل سرور های جیمیل پناه آورده اند.

شماره چهار : گوگل درایو GOOGLE DRIVE

آیا کسی هست که با مشکل حجم ذخیره سازی فایل روبرو باشه ! پس به گوگل درایو سلام کنید. گوگل برای همه کاربرانش ، یک درایو سرویس ذخیره سازی آنلاین فایل بر پایه فضای ابری آماده کرده است. هنگامی که شما یک حساب کاربری گوگل ایجاد می کنید، معمولا صاحب یک رایانامه الکترونیکی ( جیمیل ) و کمی بیشتر از 10 گیگابایت فضای رایگان خواهید بود که از طریق پلتفرم گوگل درایو قابل کنترل هست. سرویس آنلاین Google Drive برای ایجاد اسناد متنی ، جداول اطلاعات و برخی از موارد حرفه ای تر به شما کمک می کنه. بعدا به معرفی کامل و مفصل درباره این سرویس می پردازم.

شماره پنج : موتور جستجوی گوگل !

من اینجا رنک 5 را به موتور جستجوی گوگل اعطا می کنم. البته نه بخاطر عیب و نقص ! چون این رابط جستجوی اینترنتی تقریبا بی نظیر هست. به سایر ابزارهای گوگل برای همه ، رتبه های بالاتری می دهم چون این ابزار ها از نظر کاربرد و از حیث کاربر ، فراوانی بیشتری دارند. به این موارد توجه کنید :

  • حتی اگر اهل وبگردی نباشید ممکن است حتما به سرویس های پیام رسان تحت وب نیاز داشته باشید.
  • دستیار متنی گوگل ( Google Note )  به خوبی نیاز های شما را برطرف می کند، حتی اگر آفلاین باشید.

این مطلب سرویس های گوگل را در آینده نزدیک بروز رسانی می کنم !

دیجی باران
از دیدن افکار شما خوشحال خواهیم شد

پاسخ دهید

چهارده + سه =

سبد خرید