تعمیر کیبورد لپ تاپ و 3 نکته برای تعویض صفحه کلید !

کیبورد لپ تاپ به عنوان رابط کاربر با سیستم شناخته می شود که ممکن است دچار ایراد شود . تعمیر کیبورد لپ تاپ معمولا سوال بر انگیز است و کاربران میخواهند بدانند که آیا تعمیر کیبورد امکان پذیر است یا در مواقعی که صفحه کلید دچار ایراد میشود باید برای تعویض کیبورد به صورت کامل اقدام کرد !؟ با من در دیجی باران همراه باش تا در مورد رفع مشکل صفحه کلید لپ تاپ اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهم

ساختار و نحوه کار صفحه کلید لپ تاپ

صفحه کلید یا همان کیبورد حدود 100 عدد کلید محترک مکانیکی دارد که همه آنها به وسیله کابل فلت به سیستم متصل می شود. در مواقعی که یک یا چند کلید دچار از کار افتادگی می شود لازم است تا برای رفع ایراد اقدام کنید وگرنه کارکرد یک یا شاید همه کلید ها را از دست می دهید. انواع کیبورد ها شامل چند مدل هستند : کیبورد کامل دارای نام لوک یا صفحه کلیدهایی که کلیدهای ماشین حساب در آنها تعبیه شده است . گاها یک کلید از کار می افتد و یا ممکن است کل صفحه کلید کار نکند و لازم شود برای تعمیر یا تعویض کیبورد لپ تاپ اقدام کنیم. اما راه حل چیست؟

آیا تعویض کیبورد لپ تاپ برای ما امکان پذیر است؟!

پاسخ این سوال به مهارت های الکترونیکی شما بستگی دارد. اگر در تعویض قطعات الکترونیکی مهارت دارید ممکن است در مورد تعمیر یا تعویض کیبورد موفق عمل کنید.

تعویض کیبورد چگونه انجام می شود!؟

دو نوع صفحه کلید وجود دارد. برخی از صفحه کلیدها به قاب رویی لپ تاپ پرس شده است و تعویض آن دردسر دارد. مردم اغلب این نوع را به همراه قاب رویی تعویض می کنند اما برخی از تعمیرکاران قادرند تا صفحه کلیدهای پرس شده را تعویض کنند.
نوع دوم کیبوردهایی هستند که به وسیله پیچ ها محکم شده است . همه این کیبورد ها معمولا از پشت به قاب کف دستگاه پیچ شده است. برای بازکردن صفحه کلید ابتدا باید پیچ های مربوط به صفحه کلید که در پشت دستگاه قرار دارد و اصولا نشانه گذاری شده اند را یافته و همه آنها را باز کنید. سپس دستگاه را به طرف کیبورد روی میز قرار دهید. تعدادی پین دور صفحه کلید قرار دارد باید به طرف عقره های ساعت و به آرامی انها را باز کنید !
برای اینکار از یک قطعه پلاستیکی یا کارت عابربانک استفاده کنید


خطر تعویض کیبورد لپ تاپ چیست ؟

اگر یکی از کلیدها از کار افتاده ، هنگام باز کردن کیبورد باید مراقب باشید تا به کابل فلت آسیبی نرسد. مورد دوم که باید مراقبت کنید این است که مواظب باشید تا به قطعات ریز روی مادربرد آسیبی نرسد.

دیجی باران
نظر دهید

پاسخ دهید

سبد خرید