برای خرید لپ تاپ جدید این ۱۰ نکته را حتما مورد توجه قرار دهید! 

مارس 15, 2024

برای خرید لپ تاپ جدید چند نکته بسیار مهم وجود دارد که باید حتماً به آن توجه کنیم. من در این مقاله می‌خواهم از نقطه صفر شروع کنم و قرار است تمام نکات مثبت و منفی خرید یک رایانه قابل حمل جدید را که شامل انواع لپ تاپ، نوت بوک، اولترا بوک و سایر مدل‌های مشابه می‌شود را برای شما توضیح دهم. در این مقاله قرار است درباره چه چیزهایی صحبت کنیم ؟!

به طور مثال وقتی قصد خرید یک کالای دیجیتالی جدید را دارید ابتدا باید نیازسنجی کنید. این مهمترین نکته است زیرا  خرید شما را دقیق‌تر کرده و از هدر رفتن زمان و هزینه شما جلوگیری می‌کند در این مقاله مشخصات لپ تاپ جدید را به طور فنی مورد بررسی قرار داده تا از نظرهای شخصی و سلیقه‌ای دوری کنید.

به طور مثال اینکه دوست شما بگوید چرا می‌خوای کیس بخری بهتر نیست یک لپ تاپ تهیه کنی تا همه جا همراه شما باشد ?! یا اینکه مثلاً اگر دوست شما بگوید یک لپ تاپ سبک بخر تا بتوانی آن را همه جا حمل کنی یا اینکه ممکن است لپ‌تاپ‌هایی با صفحه نمایش بزرگتر برای شما جذاب به نظر برسد. این‌ها عقاید سلیقه‌ای و نظرهای شخصی است که ممکن است خرید شما را تحت تاثیر قرار دهد. در برخی از مواقع پیشنهادات دوستان برای خرید لپ تاپ جدید واقعا کاربردی و ارزشمند استدرباره خرید لپ‌تاپ‌ها اطلاعات کافی دارند اما پیشنهادات سلیقه‌ایممکن است به ضرر شما تمام شود. 

  • در این مقاله درباره مهمترین نکات برای خرید یک لپ تاپ جدید صحبت می‌کنیم . پس با من همراه باشید. 
  • در این مقاله قرار نکات مهم و اصلی خرید لپ تاپ جدید را توضیح دهیم.
  • این مقاله یک راهنمای خرید کامل است و به جزئیات با لیست مدل‌ها اهمیت نمی‌دهد.
  • در این مقاله قرار است کلیات رایانه‌های قابل حمل جدید را مورد بررسی قرار دهیم. 

شماره ۱ نیازسنجی کنید 

من به جرأت می‌توانم بگویم تا به امروز هیچ کالایی که از نظر کاربرد و مشخصات دارای تمام ویژگی‌های مورد نیاز کاربران باشد را در بازار مشاهده نکرده‌ ام. این نه تنها درباره مدل‌ها و مشخصات مختلف لپ‌تاپ‌های جدید صدق می‌کند بلکه حتی در بازار موبایل و سایر کالاهای دیجیتال نیز همین مشکل وجود دارد! این شاید به خاطر محدودیت‌های طراحی و تولید لپ‌تاپ‌ها و گاهی هم به خاطر سیاست فروش و رقابت شرکت‌های تولید کننده لپ تاپ اتفاق می‌افتد! 

به طور مثال لپ‌تاپ‌های سبک از نظر مشخصات سخت‌افزاری خیلی ضعیف‌تر از لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی عمل می‌کند و در آن روی سکه لپ‌تاپ‌های حرفه‌ای گیمینگ جدید نیز لپ‌تاپ‌های باریک و سبک وزن بسیار بیشتری دارد. یا اینکه اگر به دنبال یک لپ تاپ گیمینگ سبک و خوش دست هستید احتمالاً باید برای خرید آن مبلغ قابل توجهی را پرداخت کنید. 

  • اگر شما یک دانشجو هستید باید به دنبال یک رایانه قابل حمل سبک از خانواده نوتوک‌ها و اولترا بوک‌ها باشید.
  • اگر هدف شما بازی و انجام کارهای گرافیکی است بهتر است از بین رایانه‌های قابل حمل ( های پرفورمنس high performance laptop ) انتخاب کنید.
  • دستگاه‌های میان رده توازن قابل توجهی را بین امکانات کاربرد و مبلغ خرید آن برقرار می‌نماید که به طور عمومی برای همه مناسب است.

بودجه خود را در نظر بگیرید 

شرکت‌ها و برندهای بزرگی در دنیا هستند که به طور تخصصی رایانه‌های قابل حمل را تولید کرده و در دسته‌بندی‌های مختلفی به بازار عرضه می‌نماید. برخی از این لپ‌تاپ‌ها کاربرد دانشجویی و اداری دارند. لپ‌تاپ‌های دانشجویی سبک هستند و باتری‌های این گونه لپ‌تاپ‌ها ساعت‌های قابل توجهی را شارژ می‌دهد. در عوض لپ‌تاپ‌های گیمینگ از نظر کارت گرافیک و پردازنده دارای مشخصات قابل توجهی هستند اما سازنده به جای اینکه به وزن دستگاه اهمیت دهد توجه خود را به بهبود سیستم خنک‌سازی آن منعطف نموده است.

به طور مثال لپ‌تاپ‌های مولتی مدیا که مناسب تماشای فیلم و یا گوش دادن به موسیقی است با کلیدهای مخصوص مدیا ارائه شده است لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی سری ROG ایسوس تمرکز بیشتری بر روی کلیدهای مخصوص بازی دارد ! این‌ها مشخصات کلی یک رایانه قابل حمل می‌باشد که هنگام خرید باید با توجه به میزان بودجه خود در نظر بگیرید. به طور مثال اگر بتوانید برای خرید لپ‌تاپ‌های جدید هزینه بیشتری پرداخت نمایید انتخاب‌های حرفه‌ای‌تری را پیش روی خود خواهید دید.

به طوری که لپ‌تاپ‌های جدید ایسوس و حتی رایانه‌های قابل حمل ارائه شده توسط شرکت اپل به اسکرین تاچ‌ها مجهز هستند که با توجه به نیاز و سلیقه کاربر قابل شخصی سازی است به طور مثال یک طراح گرافیک می‌تواند یک دستگاه هایین که اغلب به عنوان لپ‌تاپ گیمینگ قوی می‌شناسیم را به کمک صفحه نمایش دوم که در بالای کیبورد قرار دارد برای کارهای گرافیکی خود شخصی سازی کند. تا اینجای مقاله نکات عمومی و مهم را برای بررسی مشخصات و مدل‌های مختلف و حتی ویژگی‌های برجسته دستگاه‌های جدید ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ توضیح دادیم اما اکنون جزئیات بیشتری را برای شما توضیح خواهیم داد. 

دیجی باران
از دیدن افکار شما خوشحال خواهیم شد

پاسخ دهید

یک × دو =

سبد خرید