اتصال لپ تاب به تلویزیون با 3 روش کاربردی

اتصال لپ تاب به تلویزیون با 3 روش کاربردی

اتصال لپ تاب به تلویزیون و یا اتصال نوت بوک به تلویزیون روش های مختلفی دارد. در برخی موارد با کمک کابل HDMI و DVI و گاهی نیز با روش های بی سیم می توان این کار را انجام داد. با دیجیباران همراه باشید تا راهنمای متنی و آموزش ویدیویی وصل کردن لپ تاپ به تلوزیون را بررسی کنیم

اتصال لپ تاب به تلویزیون به روش بی سیم

 این روش اتصال لپ تاب به تلویزیون یکی از بی دردسر ترین روش هاست که متداولترین آنها اتصال از طریق ویندوز ۱۰ و برنامه Miracast و یا با کمک  Google Chromecastاست.

اتصال نوت بوک به تلویزیون

 اتصال از طریق ویندوز۱۰: اگر ویندوز اولیه لپ‌تاب شما ۱۰ است و تلویزیون تان قابلیت اتصال به جدیدترین روش‌های اشتراک تصویر را دارد، بهترین گزینه استفاده از امکان اتصال از طریق میراMiracast است. کافیست از منوی Start گزینه Action Center را جستجو کرده و بر روی دکمه Connect کلیک کنید. لپ تاپ به صورت خودکار نزدیک ترین وسایل برای اتصال با قابلیت Miracast را پیدا خواهد کرد .

از مزیت های این روش اتصال لپ تاب به تلویزیون ، عدم نیاز به اینترنت بی سیم است. در واقع به جای شبکه اینترنت، اتصال با کمک Wi Fi صورت می‌گیرد. هر چه تلویزیون شما جدیدتر و به روز تر باشد امکان اتصال ساده تر بدون نیاز به سخت افزار، بهتر فراهم می‌شود. اما ویندوز ۱۰ امکان اتصال به تلویزیون های قدیمی را هم دارد. فقط نیاز به یک سری تنظیمات و استفاده از یک ستاپ ارزان قیمت دارد.

61Vhm7OqUFL. AC SX425

 اتصال از طریق Chromecast : برای این نوع اتصال نیاز به دستگاه Chromecast دارید که به راحتی از طریق سایت های معتبر مثل آمازون قابل خریداری است و می‌توان آن را به انواع تلویزیون های جدید و قدیم متصل کرد. نکته قابل توجه این است که مرورگر پیش فرض لپ تاپ شما باید حتماً Google Chrome باشد. پس از اتصال دستگاه Chromecast به تلویزیون از منوی تنظیمات Chrome گزینه Cast را انتخاب کنید. سیستم به صورت خودکار دستگاه مقصد را اسکن می کند. پس از انتخاب تلویزیون، گزینه Cast tab یا Cast desktop را کلیک کنید. Cast tab به معنی نمایش صفحه مرورگر و Cast desktop به معنی نمایش کل صفحه لپ تاپ روی تلویزیون است.

اتصال لپ تاب به تلویزیون از طریق کابل

 روش های مختلفی برای اتصال لپ تاب به تلویزیون از طریق کابل وجود دارد که بسته به نوع قابلیتهای سیستم، می توان یکی از آنها را انتخاب کرد.

 اتصال از طریق کابل HDMI :

تقریباً همه لپ تاب ها و همه تلویزیون های جدید، ورودی HDMI دارند. کافیست کابل را از لب ‌تاپ به تلویزیون وصل کرده و منتظر نمایش صفحه باشید. در صورتی که این اتفاق به صورت خودکار نیفتاد، از طریق تنظیمات لپ تاب می توانید این کار را انجام دهید.

اتصال لپ تاب به تلویزیون از طریق کابل DVI:

این کابل مختص انتقال تصویر است. در واقع فقط تصویر منتقل می‌شود نه صدا. معمولاً برای نمایش پروژه ها، عکس ها، نقشه ها و مواردی از این دست از این روش استفاده می شود. اگر همزمان به انتقال صدا و تصویر از لپ تاب به تلویزیون نیاز داشتید می توانید با کمک یک کابل  DVI to HDMIاین کار را انجام دهید.

اتصال نوت بوک به تلویزیون از طریق کابل VGA:

اگرچه اتصال لپ تاب به تلویزیون از طریق VGA یک روش قدیمی است، اما به هر حال در مواردی می توان از آن استفاده کرد. البته مثل DVI ، اتصال VGA هم فقط تصویر را منتقل می‌کند. برای انتقال صدا باید از یک کابل mini Jack 3.5 mm کمک بگیریم.  اتصال از طریق mini Jack : این روش هم یکی دیگر از راه های اتصال لب تاب به تلوزیون است که فقط صدا را انتقال می دهد. کافیست کابل را به ورودی هدفون لپ تاب و ورودی mini Jack تلویزیون وصل کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =